Główną i  najbardziej znaczącą różnicą między nimi jest to, że:
– hamak sensoryczny wisi na tradycyjnych sznurach, a torba kangura na gumach, które poszerzają jej funkcjonalność o opcję elastyczności.

Poza tym:
– Hamak sensoryczny ma guziki do regulacji wysokości, a w torbie kangura reguluje się jej elastyczności przez ilość podpiętych gum. Torba kangura nie ma regulacji wysokości, więc jeśli zawieszona na mocowaniu sufitowym wisi za wysoko trzeba ją obniżyć wieszając na dodatkowych łańcuchu dołączonym do zestawu.
– w hamaku sensorycznym sznury, na których wisi hamak przeciągnięte są przez tunel w materiale, a torba kangura ma sznury wszyte w tunel na stałe.
– hamak sensoryczny ma w zestawie 1 karabinek, a torba kangura 4.

Elementami wspólnymi hamaka i torby kangura jest materiał oraz wałek bukowy. Wałek można ściągać i zakładać w zależności od potrzeb.

W tobie kangura i w hamaku sensorycznym można się pobujać, pokołysać, pokręcić, poleżeć, wspinać, schować i wyciszyć, ale tylko torba kangura, dzięki elastyczności gum porusza się góra-dół i sprężynuje oraz nieco mocniej dociska ciało i bardziej rozluźnia. Tylko w niej można „pohopsać”.
Można by powiedzieć, że hamak sensoryczny jest „sztywny”, a torba kangura „miękka”.
Obie jednak przynoszą dzieciom dużo frajdy i radości.

Utuli - hamak sensoryczny - różniceUtuli - torba kangura - różnice

Po długiej już  obserwacji upodobań wielu dzieci mogę powiedzieć, że jeśli przy wyborze torby lub hamaka cena nie gra głównej roli, to zdecydowanie polecam torbę kangura, bo to ona jest wyborem numer 1 prawie wszystkich dzieci, które do tej pory obserwowałam.

Można by powiedzieć, że hamak jest produktem zupełnie wystarczającym dla tych dzieci, które nigdy nie korzystały z torby.

Jeśli chcesz zawiesić torbę kangura, dobrze jest, żeby Twój sufit miał przynajmniej 2,5m. Taka wysokość będzie odpowiednia dla dorosłego, a dla dziecka wysokość torby będzie można regulować w zależności od ilości podpiętych gum oraz wybranego sposobu aktywności. Przy mniejszej ilości gum torba będzie naciągać się bardziej, więc będzie musiała wisieć wyżej, niż wtedy, gdy podpięte będą wszystkie gumy.
Hamak sensoryczny możesz powiesić na suficie wysokości co najmniej 2,3m. W zależności od wysokości sufitu wysokość hamaka można (do pewnego zakresu) regulować przesuwając sznury na guzikach.

Wysokości samej torby kangura nie reguluje się, natomiast jeśli torba wisi zbyt wysoko można ją opuścić wieszając na dołączonej do zestawu linie.

Torby zawieszonej zbyt nisko nie da się podwyższyć, dlatego zaleca się, aby torba kangura była zawieszona na wysokości przynajmniej 2,5m.

Tak, wałek w torbie kangura i hamaku sensorycznym jest elementem niezależnym od reszty hamaka. Możesz go ściągać i zakładać w zależności od potrzeby. Pamiętaj, żeby oba końce wałka zawsze opierały się o materiał torby/hamaka. Wałek nie może wisieć poza materiałem zawieszony na samych sznurówkach.


Torbę kangura  możesz kupić w opcji:

  • do 60 kg lub
  • do 120 kg.

Zestaw torby kangura zawiera:

  • 1 materiał w wybranym kolorze,
  • w opcji do 60 kg – 2 pęki gum – po 2 gumy w każdym pęku,
  • w opcji do 120 kg – 4 pęki gum – po 2 gumy w każdym pęku,
  • 1 bukowy wałek,
  • 2 sznurówki do wałka 
  • 4 karabinki (w opcji do 60 kg) lub 5 karabinków (w opcji do 120 kg) oraz
  • około 1,5m liny do regulacji wysokości.
W skład zestawu torby kangura nie wchodzi mocowanie sufitowe.

Hamak sensoryczny w zestawie zawiera: 

  • 1 materiał,
  • bukowy wałek,
  • 2 sznurówki do wałka,
  • 2 guziki do regulacji wysokości,
  • 2 liny oraz
  • 1 karabinek.

Torba kangura i hamak sensoryczny są produktami gotowymi do zawieszenia. Wystarczy więc wyciągnąć produkt z opakowania, powiesić na mocowaniu i używać.

Jeśli jednak nie posiadasz swojego mocowania sufitowego, watro je dokupić, ponieważ nie znajduje się ono w zestawie z torbą kangura/hamakiem sensorycznym.

Zestaw nie zawiera haka lub innego osprzętu do instalacji w suficie, ponieważ osprzęt zależy od rodzaju sufitu/belki konstrukcyjnej. Ze względu na różnorodność sufitów i miejsc montażu nie ma uniwersalnego mocowania, które byłoby kompatybilne z każdym miejscem podwieszenia. Poza tym niektórzy Klienci posiadają już swoje mocowanie i dokładanie go do zestawy niepotrzebnie podnosiłoby cenę całego produktu.

Zdecydowanie nie! Torba kangura i hamak sensoryczny zawieszony bezpośrednio na suficie podwieszanym nie utrzyma nawet wagi dziecka. Oba produkty wymagają sufitu z wytrzymałego materiału. Zaleca się, żeby był to beton, żelbeton lub drewniana belka konstrukcyjna.

Jeśli masz sufit podwieszany montaż hamaka lub torby jest możliwy ale dużo bardziej skomplikowany, ponieważ konieczne będzie wkręcenie się do belki/sufitu właściwego. W takim wypadku zasięgnij porady u specjalisty budowlanego.

Pamiętaj, że prawidłowo dobrane i odpowiednio zamocowane mocowanie jest decydujące o bezpieczeństwie użytkowania.

Nie. Torba kangura i hamak sensoryczny posiadają bardzo obszerną dzianinę, w której zmieści się również dorosły człowiek. Ograniczeniem użytkowania jest waga.

Hamak sensoryczny polecany jest do wagi 80 kg, natomiast torba kangura, w zależności od opcji, do 60kg lub do 120kg.

Znaczącym elementem wytrzymałości jest mocowanie sufitowe. Upewnij się więc, że jest ono odpowiednio wytrzymałe i prawidłowo przymocowane.

Materiał do torby i hamaka to rodzaj dzianiny o podwyższonej wytrzymałości. Badania statyczne wykazują, że jest on w stanie utrzymać ponad 600kg, co pozwala dynamicznie użytkować go do wagi 150kg. Ale duże wątpliwości budzi tu jego bok. Wygląda na poszarpany i sprawia wrażenie, jakby zaraz miał się popruć. Dlaczego tak? I czy nie można go jakoś estetycznie obszyć? Otóż materiał w trakcie użytkowania pracuje- rozciągając się, dlatego jego boki muszą pozostać w surowym stanie. Takie wykończenie jest fabryczne, a nacięcia są celowe. Dodatkowo bok materiału powleczony jest specjalną substancją zabezpieczającą nacięcia przed dalszym pruciem. Nie ma więc powodu do obaw. Najprawdopodobniej z czasem materiał zwinie się w tych miejscach i bok będzie niewidoczny.

Dzianina, która wchodzi w skład hamaka sensorycznego i torby kangura jest wytrzymała na obciążenia, ale cienka przez co wrażliwa jest na uszkodzenia. Nie korzystaj z niej w butach, paskach, ćwiekach, pierścionkach i innych ostrych przedmiotach. Rzepy również mogą spowodować uszkodzenie materiału.

Jeśli jednak dziurka już się pojawi, to najgorszym sposobem jest zaszywanie jej- dziura się powiększy, a materiału nie da się już uratować.

Jeśli dziurka jest maleńka obklej ją klejem do tkanin i pozwól mu wyschnąć. Obserwuj ją, ale tak zabezpieczona z pewnością posłuży jeszcze długo.

Aby wyprać  materiał rozwiąż sznurówki od wałka, ściągnij wałek i odepnij materiał od karabinków.
Materiał pierz ręcznie lub w pralce w temperaturze 30°C bez dodatku płyny zmiękczającego.
Nie wybielaj, nie używaj rozpuszczalników, nie susz bębnowo,
Prasuj w temperaturze maksymalnie 110°C .
Nie pierz gum. W razie ubrudzenia przetrzyj je wilgotną szmatką. W taki sam sposób wyczyść wałek.

Hamak  sensoryczny możesz wyprać ręcznie lub w pralce.
Jeśli chcesz wyprać hamak ręcznie, ściągnij wałek, a guziki podsuń maksymalnie do góry. Materiał włóż do miski i przepierz go dbając o to, żeby nie namoczyć guzików.
Jeśli planujesz pranie w automacie rozwiąż sznurówki od wałka, ściągnij wałek i wyciągnij sznury z tunelu materiału.
Materiał pierz w temperaturze 30°C bez dodatku płyny zmiękczającego.
Nie wybielaj, nie używaj rozpuszczalników, nie susz bębnowo,
Prasuj w temperaturze maksymalnie 110°C .
Wałek i guziki w razie ubrudzenia przetrzyj je wilgotną szmatką.

Add to cart